E-knihy


Knihovny a eVýpůjčky
knihovny ve spolupráci s portálem www.palmknihy.cz nabízejí svým čtenářům k vypůjčení přes 7 000 e-knih.
Výpůjční lhůta je 31 dnů a lze číst až tři tituly najednou bez nutnosti připojení k internetu. 32. den se e-kniha sama vymaže z aplikace.

Postup pro čtenáře
Jak se zapojit do eVýpůjček:
1. Zaregistrujte se na stránkách www.palmknihy.cz  se stejnou emailovou adresou, která je uvedena v čtenářském kontě katalogu knihovny Halenkovice.
2. Stáhněte si aplikaci eReading do čtecího zařízení, která je k dispozici ke stažení zdarma na Google Play pro Android (verze 4.1 a vyšší) nebo přes App store pro iOS (verze 8.4 a vyšší).
Jak si vypůjčit e-knihu:
1. Přihlaste se do on-line katalogu knihovny Halenkovice – k tomu je třeba číslo čtenářského konta, které na požádání vydáme v naší knihovně.
2. U vybraného titulu zvolte tlačítko „Půjčit e-knihu“. Po stisknutí tlačítka se zobrazí oznámení o úspěšném provedení e-výpůjčky. Na vaši emailovou adresu dorazí oznámení o uskutečněné eVýpůjčce.
Jak otevřít e-knihu:
1. Otevřete aplikaci eReading v mobilu či čtečce. Sekce s „Místními“ (stáhnutými) e-knihami bude zpočátku prázdná.
2. V horním menu zvolte sekci “ONLINE” a vyplňte Vaše přihlašovací údaje, které jste uvedli při registraci do portálu www.palmknihy.cz
3. Kliknutím na obálku stáhnete e-knihu ze sekce "Online" do "Místní". Pouze při tomto úkonu musíte být připojeni k internetu.

Krásné čtenářské prožitky.