Vánoce u nás a ve světě

Santa Claus, Father Christmas, Mikuláš, Svatá Lucie, Père Noël, Weihnachtsmann, La Befana, děda Mráz nebo Ježíšek. Všichni uvedení mají jedno společné – v době vánoční předávají dětem dárky. 
Zvyky a tradice jsme napříč světadíly objevovali s dětmi z druhé třídy a paní učitelkou Zuzanou Tomčalovou. V předvánočním čase jsme putovali do Itálie, severských zemí, Ameriky, Německa, Španělska, Ruska a Balkánu. Na své cestě jsme se setkali s postavami historickými nebo mýtickými. Zjistili jsme, že v každé námi navštívené zemi jsou s láskou v zimním čase obdarovány především hodné děti ;-). A v mnoha končinách se dostává i na nás dospělé. Ze světa jsme přiletěli domů, abychom stihli naše setkání s Ježíškem.
Vlastnoručně vyrobenými ozdobami děti zkrášlily stromeček splněných přání v knihovně a každý mu pošeptal svůj tajný sen. Za odměnu děti perfektně přečetly vánoční příběh a speciální dopis Ježíškovi. U jesliček mu zazpívaly koledy. Když druháčci vycházeli z knihovny, kouzelný stromeček plnil první přání – začalo nádherně sněžit…