V horním patře se opět vystavuje

V letních měsících se na základě výzvy v našich médiích začaly v knihovně objevovat příspěvky pro uspořádání výstavy k 100. výročí založení ČSR. Díky ochotným přispěvatelům se můžete přenést do období první republiky či zavzpomínat na každodenní život poválečného období. Existence našeho státu je provázena dvěma velkými válečnými konflikty a z toho důvodu nechybí expozice vojenská. Nejsilnějším zážitkem jsou historické fotografie, válečné dokumenty a příběhy halenkovických rodáků – vojáků. Všechny dokumenty, které na výstavě uvidíte, jsou kopie z originálních podkladů a pochází od obyvatel Halenkovic. Dobový nábytek byl zapůjčen z Muzea Kroměřížska a vojenský materiál z Army muzea Babice Dana Kaňovského.
Je přístupná až do 31. ledna 2019 v otvírací době knihovny.